KUTU HARF TABELA

Kutu Harf Tabela Nerelerde Kullanılır?

Kutu harf tabelalar her yerde kullanılır. Bu nedenle kullanımları için belirli bir sabitlik söz konusu değildir. Işıklı kutu harf tabela bir çok işletmede tercih edilmese de, kullanım alanları yine de fazladır.

1989 yılından beri sektöre girdiğimiz ilk andan beri kendimizi geliştirerek reklam faaliyetleri konusunda sektörde lider bir konuma geldik. Bu nedenle istediğiniz tasarımda kutu harf tabelalar yapılabilmektedir.

En çok tercih edilen marka tabelaları konusunda da başarılı çalışmaları olan ekibimiz, pano üzerine kutu harf tabela da uygulamaktadır.

Kutu Harf Tabela Fiyatları

Üretici konumunda olduğumuz için kutu harf tabela fiyatları konusunda da oldukça başarılı bir sisteme sahibiz.

Her beğeniye uygun bir tabela tasarımı olan ekibimizde yılların deneyimini yansıttığımız profesyonel uygulamalarımızla istediğiniz boyutta tabelayı tasarlayarak montajını da gerçekleştiriyoruz.

Universal reklam olarak başarılı bir ekip ve çağdaş bakış açısı ile hareket eden ekibimiz, her türlü reklam ihtiyacınız için iç ve dış mekan tabela çalışmalarınız için güvenle başvuracağınız bir reklam firmasıdır.
Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?
1. Kutu Harf Tabela Nedir?
Öncelikle kutu harf tabelasının ne olduğunu bilmiyorsanız, kısaca dışarı çıktığınızda sokaklarda hemen hemen her yerde gördüğünüz tabela çeşitleri diyebiliriz. Farklı malzemeler ile üretilen ve algıda başarılı bir şekilde kalan bu tip tabelalar hem dayanılıkları hem de uygun fiyatları ile işletme sahiplerinin en çok tercih ettiği tabela çeşitlerinden biridir.

2. Kutu Harf Tabela Çeşitleri Hakkında Her Şey
Kutu harf tabela çeşitleri özellikle üretildikleri malzemeler sayesinde bir çok farklı seçeneğe sahiptir. Bazıları paslanmazlık özellikleri ile öne çıkmakta, bazıları ise hem ışıklı hem de ışıksız üretim seçenekleri ile. Sizin için hangi çeşidinin en uygun tercih olacağını bilmiyorsanız aşağıda sıralamış olduklarımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Alüminyum Kutu Harf : En çok tercih edilen kutu harf tabela çeşidi olan Alüminyum kutu harf, üretildiği malzeme sayesinde paslanmazlık özelliği taşımaktadır. Hem ışıklı hem de ışıksız olarak üretilmektedir. Bu tarzdaki tabelalar alt kısmı 2 mm ve yanak kısımları 1,5 mm’den az olmamak şartı ile üretilmelidir. Üretiminde silikon ile suya dayanıklılığı desteklenmektedir. Eğer üretimi doğru yapılmış ise bu tarzdaki tabelalar uzunca bir süre dayanmaktadır.
Pleksi Kutu Harf : Bu tarz tabelalar sadece ışıklı üretilmektedir. Ön yüzeyleri ve yanak kısımları pleksiden üretilse de alt kısmında alüminyum tava kullanılır. Led aydınlatma ile ışıklandırılan bu tarz tabelalar, eğer doğru bir şekilde üretilmez ise gölge sorunu ile karşılaşabilir.
Dekota Harf: Bu kutu harf tabela çeşidi sadece ışıksız olarak üretilmektedir. Ancak dekota, malzemesinden dolayı dış ortama uygun bir ürün değildir. Güneş üzerinde oldukça hasar verici etkiler bırakabilir. Bunlar arasında sararma ve deformasyon sayılır ve bu iki durum bir tabela için hiç iyi değildir. Bu nedenle dekota tipi kutu harf tabelaların iç mekanlarda kullanılması daha sağlıklı olacaktır.
Köpük Harf: Bu kutu harf çeşidi de ışıksız olarak üretilir ve telerezyon veya cnc router sayesinde kesilerek boyama işleminden geçer. Özellikle uzak mesafelerden görünmesini istediğiniz tabelalarda bu çeşit tercih edilebilir. Işıksız üretildiği için aydınlatma ihtiyacını önüne eklenebilecek spot aydınlatma sistemi ile karşılanabilir.
Prinç Harf: Prinç tabelalar ise hem ışıklı hem de ışıksız seçeneklere sahiptir. Özellikle ofis, ofis kapısı, site, avukat tabelası olarak tercih edilen prinç kutu harf tabelası üzerine asit indirme olarak kullanılmaktadır.
Krom Kutu Harf : Çoğunlukla sadece ışıksız olarak üretilen bu tarz kutu harf tabelalarda da köpük kutu harf tabela çeşitlerinde olduğu gibi dış bir ışıklandırma kaynağından destek alınarak aydınlatılabilir.
Fileli Kutu Harf: Bu çeşit ise ışıklı kutu harf çeşidi olarak sayılır. Ön yüzeyine 12 mm’ye kadar lazer makinasında file konulur ve yanak kısımlarında krom malzemesi kullanılır. Alt kısmında ise dekota kullanılmaktadır. Led aydınlatma ile ışıklandırılan bu çeşit, özellikle gece olmak üzere her daim belirgin bir görünüm sağlar.
Gold Krom Kutu Harf: Paslanmaz özelliği taşıyan bu çeşit kuru harf tabelaları daha çok kaliteli ve lüks algısı verilmek istenildiğine kullanılır. Kuyumcular, baklavacılar, Osmanlı mutfağına sahip restoranlar gibi mekanlarda tercih edilir.